ФОТО: Ја соблече маичката , па порача: „Ова е слобода“

Словачката велосипедистка Лусија Јаворчекова своевремено важеше за една од најубавите спортисти во светот.

Сепак поради малата заработувачка која ја нуди овој спорт, реши да се проба на модната писта и сега заработува еден куп пари. 

Таа често споделува провокативни фотографии на својот профил, па така Лусија овие денови ужива во природата, а на фановите им порача што значи за неа слободата.

Имено таа објави фотографија на која во природа позира топлес, па напиша: „Ова за мене е слобода“.

 

 

 
 
 
View this post on Instagram

That’s what I call freedom

A post shared by Lucia Lachkovic Javorčeková (@luciajavorcekova) on May 9, 2020 at 5:54am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

21.05.2020 - 08:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега