ФОТО: Иванка Трамп ја разбранува јавноста, се појави боса во џамија и со хиџаб

Иванка Трамп во саботата присуствувала на Свесткиот женски форум во Дубаи, па имаше средба со принцот Мохамед бин Зајед.

Таа не е странец во овој дел од светот, но многумина ја осудија поради лажна поддршка на муслиманите поради она што го носеше на себе.

Иванка е фотографирана боса и со хиџаб на главата.

Многумина коментираа дека наместо да организира протест, таа ги поддржува муслиманските лидери.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.02.2020 - 18:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега