ФОТО: Истанбул гори - навивачите се обединија

Навивачите на Галатасарај, Бешикташ, Трабзонспор и Фенербахче се обединија на Таксим против турскиот премиер Ердоган. Запалија факели, и скандираа пароли против актуелната власт

најчитано сега