ФОТО: Има милиони, се капе во суво злато, но не може да се излечи - Кардашијан води битка со оваа болест

Старлетата Ким Кардашијан веќе со години се бори со псоријаза. На почетокот успевала да ја прекрие со шминка и ја имала само на нозете и рацете, но сега ѝ се проширила и на лицето и веќе не успева да ја прекрие.

38-годишната Ким се пошегувала на своја сметка, па објавила фотографија со кафеави флеки по лицето како и фотографија од своите нозе крај кои напишала „секси“.

„Не грижете се станува збор за растителна маст“, напишала Ким која досега пробала различни креми за отстранување на оваа кожна болест.

Ким дури и покажала како изгледаат флеките од псоријазата кои ги има на нозете и додала дека лампите ѝ помагаат во лекувањето на оваа болест.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 11:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега