ФОТО: Игор повторно објави семејна фотографија - „Племето Џамбазови“

Македонскиот актер и шоумен, Игор Џамбазов во последно време постојано објавува фотографии од своето семејство.

Овој пат тој сподели уште една фотографија на која е тој, неговата сестра Тања, неговата мајка, актерката Анче Џамбазова и неговиот татко, композиторот Александар Џамбазов.

Во опис на фотогеафијата тој напиша: „Племето Џамбазови“.

 
 
 
View this post on Instagram

Племето Џамбазови...

A post shared by Игор Џамбазов (@igordzambazov) on Oct 27, 2020 at 3:05am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.10.2020 - 13:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега