Фото: Ибрахимовиќ воодушеви со Твитер статусот - на Шведска и даде ново име

 

Светското првенство ќе помине без Италија, бидејќи Швеѓаните направија првокласно изненадување елиминирајќи ги Азури во бараж (1:0 и 0:0).

Натпреварот на „Сан Сир“ го следел и најдобриот фдбалер во историјата на Шведска, Златана Ибрахимовиќ. Напаѓачот на Манчестер Јунајтед одлучил да се збогува со репрезентацијата по Европското првенство во 2016 година, а тоа на многумина тешко им падна. Нема сомнеж дека Ѓвеѓаните би дале сѐ повторно да го видат во дрес со државниот грб на Светското првенство во Русија.

Синоќа поддршката за својот тим ја дал објавувајќи фотографија со интересен опис.

-Ние сме Зведска - напишал Златан.

svedska

 

 

 

14.11.2017 - 15:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа