ФОТО: Ибрахимовиќ го состави својот „тим од соништата“ и го насмеа целиот свет

Искусниот шведски напаѓач Златан Ибрахимовиќ го избра најдобриот тим на сите времиња и ги насмеа сите.

Ибрахимовиќ се одлучи за формација 4-3-3, а на секоја посиција се постав себе си. Зчачи на теренот да има 11 Златан Ибрахимовиќ и секако го нарече тимот ФК Златан.

„Мојот омилен тим на сите времиња. Имам дилема само околу тренерот. Можеби ќе биде Златан“, напиша Ибра.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.07.2019 - 15:26

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега