ФОТО: И вечерва е спарно - моментални температури низ градовите во Македонија

Се вратија горештините во Македонија, па затоа и вечерва е топло.

Во наредните денови следува период на стабилно и топло време. Зголемена облачност се очекува за време на наредниот викенд. 

Ова се моменталните температури низ градовите во Македонија:

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.08.2019 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега