ФОТО: Хрватите очајни посебно наплаќаат место под сенка на плажа - објавен ценовник на познат камп

Јасно е дека капачите дополнително ќе плаќаат лежалка или чадор за сонце за поголемо уживање на плажа, но веројатно никој не би претпоставила дека на некои плажи во Хрватска, мора да се плати и место под сенка.

Да, добро прочитавте, место под сенка. Необичен ценовник во кампот Маслиник објавила и новинарката Весна Клјајиќ на својот Фејсбук профил. Она што може да се види на ценовникот повеќемина би го нарекле апсурд бидејќи цената за возрасни под сенка е 2 евра, а за деца 1,5 евро.

Свесни сме дека на море важат други правила отколку на копно, меѓутоа, плаќање на место под сенка не е честа појава.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

23.07.2019 - 12:39

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега