ФОТО: Хрвати излегоа на плажа

Во Хрватска се појавија првите капачи на плажите во Ријека и Дубровник.

Пандемијата од коронавирусот не ги спречи некои Хрвати да го искористат топлото време и да влезат во Јадранското море.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

04.05.2020 - 22:06

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега