ФОТО: Хари Потер на главата носи коса од мртов човек

Познатиот актер Даниел Редклиф кој се прослави со улогата во Хари Потер, толку се соживеал со новата улога која ја има, што дури и си направил надградба на косата. 

Во текот на гостувањето во едно шоу, запрашан зошто си ја надградил косата, Хари Потер вели: Косата ми е потребна за мојата улога, а направена е со влакна од мртов човек.

Новиот филм на кој работи актерот ќе биде промовиран дури во 2015 година.

09.12.2013 - 14:25

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега