ФОТО: Хаос во Улцињ - намирниците во маркетите паднале на под после земјотресот

Земјотрес со јачина од шест степени според Рихтерова скала ја погоди Албанија и на нозе ја крена и цела Црна Гора.

На Твитер е објавена фотографија која покажува штета која земјотресот ја предизвикал во еден маркет во Улцињ.

Според прелиминарните податоци на Заводот за сеизмологија, жариштето на земјотресот е лоцирано на длабочина од 12 километри.

Земјотресот се почувствува во Хрватска, Босна, Србија и Македонија.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

26.11.2019 - 12:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега