ФОТО: Груевски со семејството во црквата „Св. Петка“

Претседателот на ВМРО- ДПМНЕ, Никола Груевски за време на божиќните празнувања присуствуваше во црквата „Св. Петка“ која се наоѓа во неговото соседство.

gruevski-bozik-1

Груевски со семејството запали свеќи на денот кога се празнува христовото раѓање.

gruevski-bozik

 
 
07.01.2017 - 19:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа