ФОТО: Градоначалникот на Бутел го користеше јавниот превоз поради енормното загадување на воздухот

Денес градоначалникот на општина Бутел Велимир Смилевски по препораките на Град Скопје поради енормното загадување на територијата на Скопје го користеше превозот на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје.

Градоначалникот Смилевски истотака Апелира до граѓаните на Општина Бутел и до општинската администрација да го користат бесплатниот превоз на ЈСП.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.01.2019 - 15:40

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега