ФОТО: Големата трагедија ги обедини лутите ривали - помагаа заедно со различни дресови

Откако Италија ја потресе веста за 35-те лица кои загинаа откако се сруши мост, се обединија лутите ривали.

На Интернет се појави фотографија од навивачите на Џенова и Сампдорија кои се лути ривали, но се обединија по хоророт.

Тие во дресови излегоа на улиците да помогнат.

 

 

 

15.08.2018 - 10:56

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега