Фото: Голема бура во БиХ - сообраќајот блокиран, улиците под вода

Силно невреме пропратено со обилни врнежи и силен ветер, кој во попладневните часови вчера ја погоди Тузла предизвика поплави по улиците на овој град.

Многу автомобили се нашле под вода, а водата продрела и во подрумските простории на неколку згради во центарот на градот.

tuzla1

На главната расрсница, полицајци ги преусмеруваат возилата.

Отежнато одвивање на сообраќајот поради поплавите има и на раскрсницата во близина на СКПЦ Меџан и Тузла, каде исто така интервенирале полицајците.

tuzla2

 

 

 

15.05.2018 - 14:18

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега