ФОТО: Голем ден за кралското семејство - принцот Хари слави роденден, принцот Вилијам јавно му честиташе

Принцот Хари денеска полни 36. години, па по тој повод се огласија и членови од кралското семејство.

Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон меѓу првите на Хари му го честитаа роденденот на социјалните мрежи. Имено, тие споделија фотографии на кои Хари учествува во трката 2017 година и порачале: „Среќен роденден на принцот Хари“.

Официјалниот профил на кралското семејство на Твитер исто така сподели фотографија од Хари и кралицата елизабета.

„Му посакуваме среќен роденден на војводата од Сасекс! Кралицата и војводата во текот на приемот на младиот лидер во Бакигемската палата во 2017 година“, стои на нивниот профил.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.09.2020 - 14:45

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега