ФОТО: Голата „претседателка“ на Боливија предизвика хаос - сите се прашуваат дали се појавува во порно-видео

На интернет се појави порно-снимка на која е наводно самопрогласената боливиска претседателка Ханин Ањес.

На провокативните фотографии може да се види гола русокоса жена, а многу брзо содржината била тргната од сајтот XVideos.

Сепак, многумина с согласуваат дека жената на снимката многу потсетува на Ањес. Еден твитерџија навел и дека со пребарување може да се утврди дека снимката направена во 2017 година нема врска со политичарката.

Нејзиното опкружување тврди дека станува збор за лажна снимка која има за цел да го уништи угледот на самопрогласената претседателка.

Она што сепак повеќе ја загрижува актуелната власт во Боливија е тоа што Ањес морала да се откаже од патувањата надвор од престолнината поради заканите по живот кои ѝ биле упатени од една криминална група.

Тоа го потврдил и министерот за внатрешни работи Артуро Муриљо, кој рекол дека таа требала да отпатува во својата родна провинција Бени на североистокот од Боливија, но патот бил откажан поради заканите.

Не изнел детали, но рекол дека се вмешани Кубанци, Венецуелци и Колумбијци.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

20.11.2019 - 14:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега