ФОТО: Го остави сакото и вратоврската - Заев на средба со Харадинај во џемпер

Рамуш Харадинај на својот Фејсбук објави фотографија од средбата со Зоран Заев на која му честиташе за усвојувањето уставни измени.

– Се сретнав денеска со мојот хомолог од Република Северна Македонија, Зоран Заев, кому му честитав за успешното заокружување на Преспанскиот договор, кој ѝ гарантира на соседната држава јасна евроатлантска перспектива. Косово останува посветено на градењето на еден стабилен регион и во тој правец односите со официјално Скопје се одлични, напиша Харадинај, кој објави и слики од средбата со Заев.

Заев на средбата во џемпер, а од таму се упати на зимување во Германија.

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.01.2019 - 10:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега