ФОТО: Ѓулсерен од „Парампарче“ и на 40 години жари и пали со својот изглед

Убавата турска актерка, Нурѓул Јешилчај која што ја препознаваме по улогата на Ѓулсерен од турската сапуница „Парампарче“, продолжува да воодушевува со нејзиниот сексапилен изглед.

Поле едногодишна пауза и улогата на султанката Косем, турската актерка повторно се враќа на малите екрани. Новата серија се вика „Гулпери“, а во Антеп веќе започна и снимањето.

Инаку, за време на едногодишната пауза, популарната актерка беше член од жирито на емисијата „Некои нови ѕвезди“, така што одлучила својот изглед да го доведе до совршенство, но пред тоа се одлучила за чекор кој и тргнал на лошо.

Имено, 40-годишната актерка се одлучила да ги слелди трендовите и се одлучила за корекции со ботокс, но немала среќа во тоа бидејќи имала силни реакции и во еден момент целата биола отечена.

Како шти им открила на новинарите, никогаш повеќе нема да и паднело на памет на ботокс и слични работи.

Атрактивната актерка исто така се ставила на диета и за два месеци изгубила околу седум килограми.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.12.2019 - 13:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега