Фото: Фрлена бомба во дискотека во Подгорица - глетката застрашувачка

 

Во дискотека во Подгорица рано утринава е фрлена експлозивна направа, а како што пренесуваат црнгорските медиуми во тој инцидент нема повредени.

До инцидентот дошло рано утринава околу 04:30 часот. Сообраќајот на булеварот пред дискотеката засега нормално функционира.

diskoteka-bigl-bacena-bomba-1-830x0

Според сознанијата на црногорските медиуми , полицијата ги разгледува снимките од надзорните камери.

srn2018-3-14-753824-0

Познатата дискотека синоќа не работела, а причинета е голема материјална штета.

 

 

 

 

14.03.2018 - 17:12

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа