ФОТО: Филипче повторно во сала, успешно извршена операција на 29-годишна пациентка

Министерот за здравство Венко Филипче на својот Фејсбук објави фотографии од операционата сала каде заедно со своите колеги извршија успешна операција кај дваесет и деветгодишна пациентка.

„Повторно во сала на операција. Утрово со колегите на Неврохирургија извршивме успешна операција кај дваесет и деветгодишна пациентка. Поради проблем со кичмата и неможноста од движење на ногата, неопходна и беше итна интервенција. По операцијата таа е во добра состојба и закрепнува“, напиша Филипче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

09.08.2020 - 13:11

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега