ФОТО: Филипче испрати порака откако почина д-р Јовица Угриновски

„Неуромедика“ денеска објави дека починал доктор Јовица Угриновски, по што следеше кратка порака од поранешниот министер за здравство Венко Филипче.

Ти благодарам професоре што ми ги пренесуваше неврохируршките и животни искуства.

Нека ти е вечна слава“, напиша Филипче.

29.11.2022 - 15:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега