ФОТО: Еве кај кого заврши медалот на Мурињо

 

Жозе Мурињо во Скопје израдува млад навивач на Манчестер јунајтед, откако добиениот сребрен медал го даде на трибината каде беше момчето.

-Понекогаш кога победувам не ги чувам медалите, па замислете кога ќе изгубам. За мене, медалот веројатно ќе завршеше во некое ќоше во домот, а за тоа дете е месечината – нешто што ќе го чува и ќе се сеќава, изјави Жозе Мурињо после мечот.

Момчето кое го доби медалот се вика Деџи.

 

 

 

10.08.2017 - 15:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа