ФОТО: Енрике Иглесијас објави фотографија од штотуку родено бебе и ги освoи срцата на милиони луѓе

Светски познатиот пејач Енрике Иглесијас и неговата сопруга, некогашната тенисерка, Ана Курњикова, по третпат станаа родители, а суперѕвездата објави фотографија од нивното штотуку родено бебе.

Дека семејството добила принова пред неколку дена откри братот на Енрикe, Хулио Иглесијас помладиот.

-Веќе станав чичко, истакна тој во гостување на една радио емисија.

Меѓутоа, тој не сакаше да го открие полот на детето, а синожа Енрике на социјалните мрежи објави фотографија од новороденото бебе и така потврди дека по третпат стана татко.

 
 
 
View this post on Instagram

My Sunshine 01.30.2020

A post shared by Enrique Iglesias (@enriqueiglesias) on Feb 13, 2020 at 10:13am PST

14.02.2020 - 22:08

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега