ФОТО: „Елена Лука“ продава заштититни маски од Корона вирусот со нејзиниот бренд

Откако беше регистриран првиот случај на коронавирусот во Македонија полиците на маркетите се испразнија, но тешко е да се најдат и заштитни маски.

За цена од 600 денари модната дизајнерка „Елена Лука“ продава заштититни маски од Корона вирусот со нејзиниот бренд.

Во меѓувреме во аптеките има дефицит на маски за заштита.

Вчера медиумите пишуваа дека преостанатите маски се продаваат по зголемена цена- наместо досегашните 4 денари, трговците ги продаваат по цена од 15 денари парче.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

28.02.2020 - 16:50

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега