ФОТО: Ѕирнете во малиот рај на фламингата

Скопската Зоолошка градина објави неколку фотографии од живеалиштето на фламингата. На фотографијата можат да се забележат прекрасни растенија кои го разубавуваат нивниот дом.

07.07.2021 - 23:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега