ФОТО: Двајца министри палеа светло на Попова Шапка

Министерот за економија Крешник Бектеши заедно со министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини и директорот на ЕЛЕМ Турс, Адем Авзиу веќерва пуштија во употреба нов систем за осветлување на ски- центарот „Попова Шапка’.

 

-Од вечерва, ски-центарот “Попова Шапка” со нов систем за осветлување!, напиша Бектеши на Фејсбук.

08.12.2021 - 21:33

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега