ФОТО: Дурловски со поддршка за Саше Политико

По инцидентот кој се случил во домот наСаше Ивановски во јавноста познат како Саше Политико кој тврди дека бил нападнат од неговата сопруга Марина, а на Фејсбук објави фотографија од повредите, оперскиот пејач Игор Дурловски објави фотографија за поддршка на новинарот.

Дурловски во рацете држи натпис „Правда за Саше“.

Инцидентот беше потврден и од МВР, од каде што велат дека се работи на расчистување на случајот.

Марина Ивановска, сопруга на Саше Политико во изјавата за полицијата напиша дека со Итна помош била однесена во болница и 3 часа поминала на КАРИЛ.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

18.01.2019 - 20:22

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега