ФОТО: Драма во хрватското летувалиште - автомобил паднал во море, луѓето скокале во вода да го извлечат возачот

На крајбрежје каде се паркираат траекти во Макараска автомобил паднал во море затоа што наводно, ја промашил рампата за влегување во траектот.

Кога почнал да тоне луѓето скокнале во вода за да го извлечат возачот кој била заглавен во возилото.

<p>U trajektnoj luci u Drveniku kraj Makarske auto je sleteo u more jer je navodno promašio rampu za ukrcavanje.</p>

„Автомобилот на промаши рампрата и падна во море, па почна да тоне“, кажал еден од очевидците. Со специјална дизалица возилото било извлечено попладнево.

<p>U trajektnoj luci u Drveniku kraj Makarske auto je sleteo u more jer je navodno promašio rampu za ukrcavanje.</p>

За среќа нема настрадани.

<p>U trajektnoj luci u Drveniku kraj Makarske auto je sleteo u more jer je navodno promašio rampu za ukrcavanje.</p>

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 19:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега