ФОТО: Дождот не престанува - попладнево врнежи и грмежи низ Македонија

Како што претходно беше најавено од УХМР, врнежи и грмежи попладнево беа забележани низ градовите во Македонија.

Во следните денови во попладневните часови ќе има честа појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со пообилни врнежи, силен ветер и појава на град. Максималните температури до средината на наредната седмица ќе бидат во благо опаѓање.

Ова се температурите во моментов низ градовите во земјава:

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 19:10

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега