ФОТО: Досега невидена фотографија од Тито - маршалот во костим за капње ужива на плажа

Јосип Броз Тито е познат како човек кој сакал да ужива во луксуз, кој можел да си го дозволи со својата положба претседател на социјалистичка Југославија.

Познати се негови бројни фотографии кои сведочат за убавиот живот, кој го водел, а оваа ретко кој ја знае. На неа се гледа како Тито ужива на плажа:

DOSAD NEVIĐENA TITOVA FOTOGRAFIJA: Maršal na Brionima u KUPAĆIM GAĆAMA, uživa tako da bi mu svi pozavideli

 

 

 

12.08.2018 - 11:02

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега