Фото: Докторите запрепастени - пациент 20 години имал запалка во стомакот

 

Маж од југозападна Кина им се обратил на докторите за помош откако постојано го болело стомак, и забележувал крв во својата столица. Докторите во неговиот абдомен пронашле запалка.

Тој им признал на лекарите дека случајно проголтал запалка пред 20 години. Запалката била долга 9 сантиметри.

Операцијата била успешна и траела 10 минути.

Пациентот сега се опоравува.

 

 

 

 

17.04.2018 - 14:38

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега