ФОТО: Доказ дека Меланија Трамп може да облече што сака - се појави во тесен бел фустан кој сѐ оцртува

Првата дама на Америка од појавата на коронавирусот малку се повлече од јавноста, но во последните неколку денови имавме можност да ја видиме на неколку манифестации, што значи и дека покажа неколку комбинации облка со кои сите ги воодушеви.

Денешните случувања ја одвоија од просториите на Белата куќа, каде првата дама јавно говорела за една ретка болест и со тоа ја подигнала свеста на јавноста за љуѓето кои се борат со неа.

За таа прилика Меланија облекла бел тесен фустан под колена кој не дозволува ни малку вишок килограми.

Првата дама изгледа совршено во едноставен крој на фустан кој не би го облекла секоја жена.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

16.09.2020 - 14:53

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега