ФОТО: „Добредоје Теодора“ - последната објава на Фејсбук на мајката која денеска си ја фрли ќерката од балкон во Србија

Данијела Р, денеска, како што пишуваат српските медиуми, прво ѝ ги пресекла вените на својата ќерка, а потоа пред очевидци детето го фрлила низ тераса од четвртиот спрат во зградата во која живееле. Го запалила станот, викала од тераса, а потоа скокнала во смрт.

-Го фрли детето од тераса, велеше дека жените се загрозени, се и сешто кажа за мажите. Соседот се обиуваше да ја спречи да скокне, но залудно. Скокна и таа, а чадот се виде дури потоа - рекол еден од соседите.

Кога скокнала од терасата била жива, велат очевидците, но набрзо починала и својата тајна ќе ја однесе во гроб.

Кога ја слушнал веста и ја виел страшната глетка, сопругот на Данијела си ја кубел косата од глава и морале да го однесат на лекар.

Никој од соседите не можел да верува дека постои нагон една мајка да направи такво нешто, а важеле за нормален пар и девојчето често си играло надвор.

Данијела завршила фармација во Белград, а работела во Клиничкиот центар во Белград.

Со Дејан била во брак 7 години, а последната јавна објава која ја постирала на својот Фејсбук профил била посветена на нејзината ќерка пред точно 3 години. На фотографијата со детска рака се нартани мајка, татко и ќерка и пишува „Добредојте Теодора“.

DOBRO DOŠLA TEODORA! Ovo je poslednji javni post na Fejsbuku koji je objavila MAJKA KOJA JE DANAS BACILA ĆERKICU KROZ PROZOR!

 

 

 

Добивајте вести на Viber

17.06.2019 - 17:04

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега