ФОТО: Димитров се спореди со Џорџ Клуни - „Треба човек да сонува де“

Деновиве мегапопуларна е апликацијата FaceApp со која „се опседнаа“ и славните личности. Имено, апликацијата овозможива да видите како ќе изгледате кога ќе остарете.

И министерот за надворешни работи Никола Димитров не остана рамнодушен на оваа апликација, па одлучи да се пошегува, споредувајќи се со светски познатиот актер Џорџ Клуни, кој многупати беше прогласен за најубав маж.

„И јас си направив слика како ќе изгледам за 20 години.

ПС. Човек треба да сонува де“, напиша во опис на фотографијата Димитров.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 18:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега