Фото: Димитров побара мудрости и нерви пред средбата во Њујорк

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров, во четврток и петок треба да се сретне во Њујорк со грчкиот колега Никос Коѕијас и да почне новата рунда преговори заедно со медијаторот Метју Нимиц.

Тој на Фејсбук напиша дека му требаат мудрости и нерви.

 

 

 

 

22.05.2018 - 09:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега