ФОТО: Дежурните наставници садат цвеќе во едно скопско училиште додека нема настава

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ на Фејсбук објави фотографии од наставници кои садат цвеќе во училиште додека нема настава. 

„Во текот на периодот на ротациони дежурства во училиштата, наставниците и техничкиот персонал одлучија времето да го искористат за зазеленување и разубавување на училиштата и училишните дворови. Вработените од ООУ „Ј.Х. Песталоци" се пример како треба да се грижиме за работната и животната средина и како да создадеме подобри услови за нашите деца“, пишугва Богдановиќ. 

Во меѓувреме во училиштата нема настава како превентивна мерка за заштита од коронавирусот. 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.03.2020 - 11:14

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега