Фото: Децата се потсмевале на старата куќа на еден старец - неговиот сосед направил непто прекрасно

 

Кога Џош Кајганик слушнал како децата од соседството му се потсмеваат на негвиот сосед Леонард Булок, за почеток објавил порака на социјалната мрежа Фејсбук.

Тој побарал сите добри луше да донураат и да помогнат, а тој собрал пари за да ја бојадиса куќата.

Огласот бил феноменален бидејќи дошле лица од Тексас, Вашингтон, па дури и од Калифорнија. 95. лица сакале да помогнат и ја трансформирале куќата на старецот.

Куќата сега изгледа вака:

 

 

 

 

13.11.2017 - 21:23

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа