ФОТО: Црногорец убиен пред семејството - по неговата сопруга воздивнува цел Балкан

Сопругата на 24-годишниот Зијад Нурковиќ од Бар, кој е убиен во Шпанија, е една од најпознаите инфлуенсерки во Црна Гора на Инстаграм. 20-годишната Василиса Нурковиќ била сведок на страшната ликвидација, бидејќи Зијад бил застрелан пред неа и детето.

 
 
 
View this post on Instagram

Dinner time

A post shared by  (@vasiilisa_) on Apr 15, 2019 at 12:07pm PDT

Во него пукало засега непознато лице во шпанското место во близина на Малага, а тој со семејството бил во Шпанија туристички.  Ранет е во четвртокот вечерта во глава и бил во кома до петокот, приклучен на апарати, но лекарите не успеале да се изборат за неговиот живот.

Неговата сопруга е мнопгу популарна на Инстаграм, каде ја следат скоро 39.000 следбеници, а се претставува како модна блогерка, вљубеник во модата, среќна жена и мајка на девојчето Ника.

 
 
 
View this post on Instagram

Today 

A post shared by (@vasiilisa_) on Apr 10, 2019 at 10:14am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.04.2019 - 18:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега