ФОТО: Човекот кој го засмеа цел Балкан сега ја покажа сопругата - „Кога ќе не видат мислат дека ми е ќерка“

Најпопуларниот хрватски пензионер Талјат Тони Селмани открил нешто за себе и своето семејство.

Раскажал како некогаш работел на модни ревии, меѓу првите имал „мини морис“ , но и како ја освоил сопругата.

„Да се сака и да се биде сакан е најголемо богатство кое постои. Тоа го одржува човека“, рекол Тони и покажал фотографии од својата сопруга Назлије и синот Сејдин.

Тони е горд дедо на малата Леона.

„Ја оженив најубавата девојка на светот. Таа е Турчинка, таман ги премина 70-те. Кога нас ќе не видат заедно сите мислат дека ми е ќерка“ - рекол Тони.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

12.02.2019 - 12:49

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега