ФОТО: Целосно изгоре каминон на автопатот Миладиновци-Штип

Денес на автопатот Миладиновци-Штип, опожарено тешко товарно возило, пренесува frontline.mk.

Според објавените фотографии се гледа дека камионот е целосно изгорен, а на терен се излезени и интервенираат три противпожарни возила.

Според првичните сознанија не станува збор за судар, туку камионот сам се запалил од засега непознати причини.

Нема податоци за повредени лица, но наскоро повеќе детали.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

03.12.2020 - 11:47

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега