ФОТО: Царовска со прескап шал „Гучи“ се појави на средба со синдикалците

Министерката Царовска со шал на луксузната марка „Гучи“ кој чини 300 евра се сретна со синдикалците, јавува репортерот на Алсат телевизија.

Царовска, со шалот се појави на средба со претседателот на Синдикатот за образование, наука и култура во земјата, Јаким Неделков, како и со други претставници на синдикатот, а потоа се состана со претседателот на Заедницата на единиците на локалната самоуправа Петре Шилегов, како и со други претставници, од каде доби поддршка за реформа на образовниот процес на локално ниво.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

15.01.2021 - 15:27

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега