ФОТО: Бранот на вработувања во администрацијата не стивнува – во моментот активни неколку огласи

Не запираат вработувањата во администрацијата од страна на владата на СДСМ и за време на предизборниот период. Секојдневно се нудат работни места во државните и јавните институции, а според огласите најчесто се бараат повеќе лица.

На поголемиот дел од нив се нудат плати од 17.000 па се до на 38.000 денари.

Последните од низата објавени огласи се огласите за вработување во Министерството за економија, министерството за правда, центарот за управување со кризи, Државен завод за индустриска сопственост, јавното претпријатие за железничка инфраструктура, институтот за белодробни заболувања кај децата Козле Скопје, како и нови 27 вработувања во ЕЛЕМ.

 

 

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.11.2019 - 19:41

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега