Фото: Борко на Инстаграм ги покажа „лудите" патики со кои ќе брани во Хрватска

 

Македонскиот голман Борко Ристовски со луди патики ќе брани на Европското првенство кое утре започнува во Хрватска. Тој објави фотографија од нив на социјалните мрежи.

Македонија првиот меч го има против Словенија  во 19.30 часот во сабота.

 

 

 

11.01.2018 - 20:30

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа