ФОТО: Борачката Нина Ансарова од Струмица и нејзината свршеница добија ќерка

Борачката Нина Ансарова и нејзината свршеница, најдобрата ММА боречка на светот, Аманда Нунс, станаа родители, пренесуваат српските медиуми.

Нунс на Инстаграм објави дека нејзината свршеница Нина Ансарова (34) која е од Флорида ,а по потекло е од Струмица, родила ќерка зачната со вештачко оплодување.

Ансарова последен пат се бореше во јуни минатата година и нејзиниот резултат е 10-6. Очекувано, таа се откажа од ММА борбите кога реши да роди дете.

„Најдоброто чувство на светот“, напишала Аманда покрај фотографијата со бебето кое го доби името Реган.

 
 
 
View this post on Instagram

Speechless  Raegan Ann Nunes 9/24/2020 7:15 am #happydaughtersday #love #mylittlefamily

A post shared by Amanda Nunes (@amanda_leoa) on Sep 25, 2020 at 8:30am PDT

 

 

 

Добивајте вести на Viber

01.10.2020 - 09:58

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега