ФОТО: Бизнисмен од Нови Пазар пронајден мртов - на телото имав повеќе рани

Неџип Качар бил пронајден мртвот во локва крв во населбата Расадник во Нови Пазар.

Според неофицијални сознанија, на телото имал повеќе рани, кои најверојатно биле нанесени со ладно оружје.

Поедини новопазарски портали тврдат дека Качар, кој претходно се занимавал со политика, бил убиен, но полицијата тоа не го потврдила.

Исто така, телото синоќа било пронајдено во неговата куќа во која живеел со семејството.

Полицијата извршила увид и работи на истрагата на случајот.

Инаку, Наџип Качќар е приватен претприемач и претседател на Управниот одбро на новопазарската „Пештер банка“ во стечај.

 

 

 

 

 

Добивајте вести на Viber

22.07.2019 - 17:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега