ФОТО: „Апартманот е скоро комплетиран“ - и бојлер изваден од Охридското Езеро

Откако пред извесно време од дното на Охридското Езеро беа извадени плочки и када, деновиве од езерското тло бил изваден и бојлер.

„Апартманот е скоро комплетиран, само уште неколку елементи…
Локација село Трпејца кај местото викано На Дол, длабочина 5 метри на околу 10 метри од брегот“, пишуваат од нуркачкиот клуб „Акватек.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

14.08.2019 - 13:03

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега