ФОТО: Анестезиолог од Македонија покажа како им изгледа лицето на здравствените работници по долго носење на заштитна маска

Анестезиологот Виолета Огњанова на својот Фејсбук профил објави фотографија на која може да се забележи како изгледа лицето на здравствените работници по напорниот ден каде во првиот борбен ред со сите сили се борат против коронавирусот.

„Без филтер, бидејќи оваа фотографија не заслужува филтер. Во првите борбени редови на Ковид-19 единицата“, истакна таа.

 

 

 

Добивајте вести на Viber

08.04.2020 - 08:28

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега