Фото: Анастасија вака се појавила на матура и тоа со родителите - тие гордо позираат до неа

Седумнаесетгодишната Анстасија ги запрепастила наставниците, но и целиот град кога се појавила во скандалозен матурски фустан. Нејзината фотографија станала вирален хит, а нејзината мајка изјавила дека во комбинацијата на ќерка и не гледа ништо лошо.

Пред неколку години интернетот гореше поради матурантката од Украина. Станува збор за Анастасија Фоменко од Павлоград која на матура дошла во чист скандал од фустан.

Она што многумина ги зачудило е тоа родителите без проблем стојат гордо покрај неа и не гледаат ништо чудно во нејзиниот фустан.

Нејзината мјака Олена Фоменко по професија учителка лавовски го бранела изборот на својата ќерка.

„Таа после матурата продолжи на колачи и сок и замина дома, а не остана да пие и пуши по кафани“, рекла Олена.

ruskinja-matura (2)

 

 

 

16.05.2018 - 16:05

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега